Anasayfa / Genel / Etkileyici Kitap Alıntıları-1

Etkileyici Kitap Alıntıları-1

İhtiyar ”Kar yağdığı zaman eve dönmek güzel şey.” dedi. ”İnsanın vicdanı rahat olduktan sonra, her şeyi unutup sıcacık evinin tadını çıkarır. (Claudio Piersanti, Louisa ve Sessizlik, sf 54)

***

Hayatınız işte bu şekilde hızlıca değişebilir. Yarınki geleceğiniz, dün sahip olduğunuz geleceğinizle aynı olmayabilir. (Chuck Palahniuk, Çarpışma Partisi, sf 18)

***

Gece değil midir aşkların anası? Aynı zamanda suskunlukların uyuyan_tavsanlarbekçisi? Ve suskun bir bakış düşük bir çeneden daha güzel anlatmaz mı anlatacağı şeyi? (piero Meldini, Melankoliye Panzehir, sf 29)

***

Dünya canlılar ve eşyalardan oluşuyor, kaçmak için ise insanın kendi içine yönelmesi ya da sanal bir gerçekliğe dalıp gitmesi gerekiyor. (Turingin Hezeyanı, Edmundo Paz Soldan, sf 21)

***

-Irene… Ne zaman büyüyeceksin sen?

-Eğer büyümek, sahip olduğun sınırlı şeylerden mutlu olmak ve hayal kurmaktan vazgeçmek anlamına geliyorsa, hiçbir zaman Angelo. Yeteri kadar acı çektim. (Steva Casatti Modignani, Solup Giden Aşklar, sf 54)

 

 

Hakkında Yönetici

Kitap okumayı ve bireysel gelişimi çok seven, huzuru kitaplarda bulan, kitaplara ve güzel konulara dair biriktirdiklerini paylaşmaktan hoşlanan biriyim.

İlginizi Çekebilir

Hayatımızı Uzatmanın Yolları

Herkese selam… Siz de benim gibi yaşamaya doyamayan ve her anını dolu ve mutlu geçirmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir