Anasayfa / Genel / Etkileyici Kitap Alıntıları-3

Etkileyici Kitap Alıntıları-3

Ama insan güçlüklerde karşılaştığında, bunların üstesinden gelmek için yeni yöntemler ve çözümler üretmeye çalışır ve böylece kaybettiklerinden daha iyisini elde edebilir. (Michael Balantyne, Mercan Adası, sf 67)

***

Sonunda, kendimce, hem dış dünyanın hem de insanın kendi iç dünyasının bir dinginlik ve huzur içinde bulunmasının, erişilebilecek en büyük mutluluk olduğuna inandım. (Michael Balantyne, Mercan Adası, sf 82)

***

İnandığımız şeyler, gördüklerimizi şekillendirir. (Douglas Preston & Lincon Child, Şeytanın Kokusu, sf 29)

***

İçtiği sıvının çiçeksi aroması ve sıcaklığı onu kısa bir süre içerisinde sakinleştirdi. Hayat, insanın bir başkası tarafından gereğinden daha uzun bir süre rahatsız edilmesine izin vermeyecek kadar kısaydı. (Douglas Preston & Lincon Child, Şeytanın Kokusu, sf 155)

***

-Rainer gelecek vaat eden bir çocuktu.dolunay_gece

-Hepimiz gelecek vaat ederek doğarız Profesör. (Douglas Preston & Lincon Child, Şeytanın Kokusu, sf 353)

***

Bir şeyin olmadığını düşünmek, sadece başınızı deve kuşu gibi kuma sokmak demektir. İnsan, ne kadar acı verici olursa olsun, olaylara gözünü kırpmadan bakmalıdır. (Agatha Christie, Briç Masasında Cinayet, sf 101)

Hakkında Yönetici

Kitap okumayı ve bireysel gelişimi çok seven, huzuru kitaplarda bulan, kitaplara ve güzel konulara dair biriktirdiklerini paylaşmaktan hoşlanan biriyim.

İlginizi Çekebilir

Hafta Sonunu Evde Geçirmek

Herkese selamlar! 🙂 Şubat ayının son günlerini yaşıyor olmamız dolayısıyla çoook mutluyum. Çünkü beni tanıyan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir