Anasayfa / Kitap Yorumları / Kızıl Yapraklar-Paullina Simons

Kızıl Yapraklar-Paullina Simons

Herkese selam! Bittiğine çok üzüldüğüm Kızıl Yapraklar kitabının yorumlarıyla karşınızdayım. Daha önce Paullina Simons’un Limon Çiçeği kitabını okumuştum; kalın ve epey sürükleyici bir kitaptı. Bu yüzden Kızıl Yapraklar’ı da büyük beklentiyle  aldım ve beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. : )

kizil_yapraklar_paullina_simons_kitap_yorumu

divider_pink

Konu

  Arka kapağı okuyunca polisiye bir roman olduğunu düşündüm. Kitaba başladığımda, üniversiteye giden 4 arkadaşın birbirleriyle olan ilişkilerinden bahsediyordu ve kapakta bahsedilen cinayet sanki hiç olmayacakmış gibi ilerliyordu. Ama sonra birden her şey daha da heyecanlı olmaya başlıyor ve 20 yaşındaki bir kızın çıplak cesedi karlar arasında bulunuyor. Cesedi bulan dedektif Spencer genç kızı önceden biraz tanıdığı ve duygusal anlamda yakınlık duyduğu için, olayı soruştururken normalden daha hassas davranıyor.

Cinayet sonrasında ortaya şok edici ve ürkütücü gerçekler çıkıyor.

divider_pink

Genel Yorumlarım

  İlk sayfadan son sayfaya kadar hiç sıkılmadım ve 2 gün içerisinde bitirdim. Olayların yaşandığı yerler, öldürülen genç kızın bazı özellikleri ve tavırları çok hoşuma gitti ve bana huzur verdi. Kızın öldüğü bölüm gelince çok üzülmüştüm.

Sizi alıp başka yerlere götürecek, içine çekecek bir kitap arıyorsanız kesinlikle Kızıl Yapraklar kitabını okumalısınız. 🙂

Hakkında Yönetici

Kitap okumayı ve bireysel gelişimi çok seven, huzuru kitaplarda bulan, kitaplara ve güzel konulara dair biriktirdiklerini paylaşmaktan hoşlanan biriyim.

İlginizi Çekebilir

Sevgi Bağı – Gwen Cooper

Herkese selamlar! Birkaç gün önce okumuş olduğum Sevgi Bağı kitabını yorumlayacağım bugün. (Şu sıralar da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir