Anasayfa / Film Yorumları / Nefesini Tut – Don’t Breathe

Nefesini Tut – Don’t Breathe

Yine bir gerilim filmi yorumuyla karşınızdayım 🙂 Uzun zamandır izlediğim en iyi filmlerden biriydi Nefesini Tut. İzlerken çok fazla gerildiğim, her geçen dakikada ayrı ayrı şok ve heyecanlar içerisine girmeme sebep olan bir film.

Konu

Rocky, istismarcı annesinden kurtulmuştur ve küçük kız kardeşiyle yoksul bir hayat sürdürmektedir. Bir gün o ve arkadaşları kapsamlı bir plan yaparlar. Görme engelli bir yaşlı adamın evine girecek ve kilitli kasasını açıp tüm parasına el koyacaklardır.

Gece eve girerler ve evin içinde keşif yaparken görme engelli adamın uyanıp onları fark ettiğini görürler.  Başta hiç telaş etmeden, kendilerini gizlemeye uğraşırlar fakat karşı karşıya oldukları adam, zannettiklerinden çok daha güçlü ve akıllıdır. İçlerinden birini önce boğmaya çalışır, sonra ateşli silahla işini bitirir. Sıra diğerlerine gelecekken, onlar kaçmak için uğraşır ve her seferinde kör olan adamın zannettiklerinden daha korkutucu olduğunu anlarlar. Ve aksiyonlu sahneler adrenalin git gide artarak devam eder…

Genel Yorumlarım

Filmi izlerken bir an bile sıkıldığımı söyleyemem. Ama bazı şeyler biraz gerçeküstü gelmedi de değil. Örneğin birine tam öldü dediğiniz anda yeniden diriliyor;gerçek hayatta mümkünatı yok bunun 😀  Bu bakımdan azıcık gerçeklikten uzak da olsa bu film izlemeye değerdi.

Bitiş kısmına gelirsek çok sürprizli bir şey beklememiştim ama yine şok eden bir şeyle karşılaşıyorsunuz sonunda.

Hakkında Yönetici

Kitap okumayı ve bireysel gelişimi çok seven, huzuru kitaplarda bulan, kitaplara ve güzel konulara dair biriktirdiklerini paylaşmaktan hoşlanan biriyim.

İlginizi Çekebilir

Yedinci Hayat-Seven Sisters

Herkese selam! 🙂 Bilim kurgu ve aksiyon karışımı bir film olan Yedinci Hayat’tan bahsetmek istiyorum. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir