Anasayfa / Güzellik-Bakım / Uyurken Cildi Güzelleştirme Yolları

Uyurken Cildi Güzelleştirme Yolları

Düzenli ve yeterli bir uyku, cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Bunun yanında yapılacak birkaç şey, uyku sırasında hücreleriniz yenilenirken cildinizi güzelleştirecek.

Temiz ve Makyajsız

Uykudan önce mutlaka cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi temizleyin.

Yüzünüzde hiç makyaj kalmamasına dikkat edin; cilt bozukluklarının temel sebeplerinden biri de çok uzun süre makyajlı dolaşmaktır.

Nemlendirme

Uyumadan önce cildinizi mutlaka nemlendirin. Özellikle gece saatlerinde cildin nemli olması önemlidir. Bunun için hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz.

Ayrıca uyurken vücut saatlerce susuz kaldığı için, uykudan önce sizi rahatsız etmeyecek kadar su içmeyi ihmal etmeyin. Uyandığınızda ağzınızın kuruduğunu hissediyorsanız gün içinde ve uyumadan önce yeterli miktarda su içmiyor olabilirsiniz.

Günde 7-8 Saat Uyku

Bu süre içerisinde cildiniz kendisi yeniler ve iyileştirir.

Yastık Kılıfı

Yastık kılıfınızı birkaç günde bir değiştirmeyi unutmayın. Saçlarımız için kullandığımız ürünlerin kalıntıları bile bakteriyel özellik taşıyor olabilir ve akne gibi cilt problemlerine yol açabilir.

 

Hakkında Yönetici

Kitap okumayı ve bireysel gelişimi çok seven, huzuru kitaplarda bulan, kitaplara ve güzel konulara dair biriktirdiklerini paylaşmaktan hoşlanan biriyim.

İlginizi Çekebilir

Anime-Kawaii Göz ve Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

 Herkese selamlar! 🙂 Yaklaşık 1-2 haftadır anime diziler izlemeye başladım. Şimdiye kadar hiç ilgimi çekmemiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir